Spektakl „Trzej Królowie” Grupy Teatralnej „Tu i Teraz”

A tegoroczne Betlejem jest w Waszej rodzinie” Takim optymistycznym stwierdzeniem zakończył się spektakl „Trzej Królowie” według scenariusza autorstwa Zbigniewa Steszuka. 6 stycznia 2018 roku na deskach drelowskiej sceny, Grupa Teatralna „Tu i Teraz” działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Drelowie,  po raz kolejny podjęła się trudu pokazania istotnych problemów natury etycznej i moralnej współczesnego świata. Historia Hani i Wojtka mogłaby potoczyć się w złym kierunku, gdyby na swojej drodze nie spotkali trzech pomocnych i tajemniczych panów!

Spektakl odbył się tuż po uroczystym Orszaku Trzech Króli w Drelowie.

Święto  Trzech Króli mieszkańcy Drelowa i okolic rozpoczęli od uroczystej Mszy Św. w kościele parafialnym NP NMP w Drelowie, na którą również przybyli  Trzej Królowie. Mędrcy ze wschodu  złożyli dary Jezusowi i z orszakiem wyruszyli w dalszą drogę do Gminnego Centrum Kultury w Drelowie, gdzie mogli obejrzeć  przedstawienie „Herody” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żerocinie oraz spektakl „Trzej Królowie” w wykonaniu grypy teatralnej „Tu i Teraz”. W przerwie między występami na wszystkich czekała kawa i herbata oraz pyszne ciasto przygotowane przez pracowników GCK w Drelowie i grupę „Tu i Teraz”.