PREV
NEXT

Warsztaty – Pisanka pisana woskiem – lekcje regionalne

15 marca 2018 r. odbyło się drugie spotkanie w ramach warsztatów „Pisanka pisana woskiem”, w którym wzięły udział 4 członkinie Zespołu Śpiewaczego „Kalina” z Łózek. Panie wykonały 4 pisanki metodą batikową, zapoznały się z tworzeniem niezbędnych narzędzi oraz wzornictwem tradycyjnym, zwłaszcza z terenu lubelszczyzny. Uczestniczki wysłuchały historii zdobienia pisanek, wierzeń i legend oraz przyswoiły wiedzę z zakresu przygotowania jajek, sposobów zdobienia i barwienia. Warsztaty prowadziła Anna Ostapiuk, instruktor GCK w Drelowie. Członkiniom Zespołu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w nasze inicjatywy.

22 marca 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury odbyły się jedna po drugiej trzy lekcje regionalne „Pisanka pisana woskiem”, w których wzięli udział uczniowie klas: III, dwóch I i klasa V, ze Szkoły Podstawowej w Drelowie.

Ostatnia już lekcja regionalna „Pisanka pisana woskiem” odbyła się 26 marca 2018 r. i wzięli w niej udział uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Drelowie.

24 marca 2018 r. mieliśmy zaszczyt prowadzić szóstą już lekcję regionalną „Pisanka pisana woskiem”, której uczestnikami byli kolejni uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Drelowie.

23 marca 2018 r. na lekcji regionalnej „Pisanka pisana woskiem” gościliśmy uczniów klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Drelowie.

DO GÓRY