PREV
NEXT

Konkurs Świąteczny

Konkurs Świąteczny miał na celu pielęgnowanie inicjatyw twórczych związanych z Bożym Narodzeniem. Styl pracy i metody wykonania były dowolne – uczestnicy mogli zaprezentować wykonane przez siebie rękodzieło nawiązujące do tradycji (np. dawne ozdoby choinkowe), współczesne stroiki, czy też połączenie obu stylów. Finalnie na Konkurs Świąteczny wpłynęły aż 22 prace, a wybór zwycięzców był bardzo trudnym zadaniem. Do tego stopnia, że komisja konkursowa postanowiła wszystkich uczestników w kategorii dziecięcej nagrodzić pierwszym miejscem. Wszystkie te pieczołowicie wykonane prace zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Lista laureatów w kategorii dziecięcej:

I miejsce otrzymali: Filip Maksymiuk, Nikola Lep, Julia Jurkowska, Oliwia Lep, Kacper Maksymiuk, Tomasz Maksymiuk, Filip Maksymiuk, Paweł Matejko, Dominika Niewiadomska, Antoni Paluszkiewicz – Magier, Zofia Pepa, Bartłomiej Rogacki, Viktoria Rogacka i Anna Osak.

Dodatkowo- specjalne wyróżnienie otrzymał Filip Maksymiuk, wykonawca tradycyjnego pająka ze słomek i papieru. Było to piękne nawiązanie do tradycji i praktykowanie dawnego rękodzieła.

Lista laureatów w kategorii dorosłych:

I miejsce: Anna Ostapiuk 

II miejsce: Maja Wachulik 

III miejsce: Jolanta Osak 

Wyróżnienia: Kazimiera Faluszewska, Emanuela Olichwiruk, Elżbieta Panasiuk, Izabela Panasiuk, Katarzyna Włodarska, Paulina Zygmunt

Przekrój prac kategorii dorosłych był imponujący – od prac szydełkowych przez świąteczne wypieki, aż po bombki i stroiki choinkowe, z tego względu wszyscy uczestnicy z kategorii dorosłych także otrzymali zasłużoną nagrodę. Pokładamy w Was dużą nadzieję, że staniecie się filarem lokalnego rękodzieła tradycyjnego, licząc na Wasz udział w kolejnych konkursach.

DO GÓRY