PREV
NEXT

12 Spotkanie z Tradycją Wielkanocną w Żerocinie

Dziękujemy za obecność zaproszonym gościom, kołom gospodyń i mieszkańcom. Dziękujemy zespołom śpiewaczym, które swoim występem podczas przeglądu pieśni wielkopostnych wprowadziły nas w czas Wielkiego Tygodnia i zbliżających się świąt. Gratulujemy też Szkole Podstawowej w Żerocinie wspaniałych prac wykonanych na kiermasz wielkanocny .

Za wzorową współpracę dziękujemy Koło Gospodyń Wiejskich z Żerocina, to również dzięki Waszemu zaangażowaniu Niedziela Palmowa w Żerocinie wpisała się jako jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych na terenie naszej gminy!

Słowa uznania kierujemy w stronę wszystkich laureatów konkursów, tych z kategorii indywidualnych, jak i kół gospodyń i innych organizacji biorących udział w kategorii grupowej. Wykonując te wyjątkowe prace w najlepszy możliwy sposób pielęgnujecie naszą, jakże ważną tradycję rękodzieła ludowego /

Dziękujemy także szanownej komisji za ocenę prac, decyzje z pewnością nie należały do łatwych. I tak z blisko 50 prac konkursowych jury przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

PALMA TRADYCYJNA:

Klasy IV-V

1. Zofia Pepa

2. Wiktoria Pływacz

3. Maciej Oksejuk

Młodzież i dorośli

1. Agata Filipiuk

2. Elżbieta Panasiuk

3. Renata Semeniuk

Wykonanie grupowe

1. KGW Łózki

2. KGW Worsy

3. KGW Szóstka

Wyróżnienia: Klub Seniora z Dołhy, OSP Szóstka oraz Koła Gospodyń Wiejskich z: Drelowa, Żerocina, Przechodziska, Zahajek.

PISANKA WSPÓŁCZESNA

Klasy IV-V

1. Natalia Semeniuk

2. Paweł Cep

3. Maciej Oksejuk i Wiktoria Pływacz

Klasy VI-VIII

1. Anna Osak

2. Nikola Lep

3. Anna Ciok

Młodzież i dorośli

1. Mariola Zaniewicz

2. Anna Wróbel

3. Maria Bieniek

PISANKA TRADYCYJNA

Klasy IV-V

1. Zofia Pepa

Młodzież i dorośli

1. Barbara Kozłowiec

2. Dominika Niewiadomska

3. Barbara Oleksiuk

DO GÓRY