Przegląd Teatrów Obrzędowych w Drelowie

We współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie serdecznie zapraszamy na Przegląd Teatrów Obrzędowych, który odbędzie się w niedzielę 5 września o godzinie 11:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Drelowie!

Czerwcowy Powiatowy Przegląd Teatrów Obrzędowych spotkał się z dużym zainteresowaniem, dlatego zapadła decyzja o jego powtórzeniu, by stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń i pielęgnowania ginącego dziedzictwa.

Do kolejnej edycji Przeglądu Teatrów Obrzędowych zgłosiło się aż 7 zespołów. Każdy z nich prezentuje wysoki poziom artystyczny. 5 września na scenie Gminnego Centrum Kultury w Drelowie zaprezentują się:

• Zespół „Lewkowianie” z Dokudowa
  • Zespół „Jutrzenka” ze Sławacinka Starego
  • Zespół Obrzędowy „Zawsze Razem” z Woli Gułowskiej
  • Klub Seniora z Rzeczycy
  • Ludowy Zespół Śpiewaczy „Dobrynianki” z Dobrynia Dużego
  • Zespół „Po noszomu” z Podedwórza
  • Zespół „Gokter z Milanowa

Wszystkie grupy zostaną ocenione przez jury z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, a najlepsze spektakle zostaną zakwalifikowane do dalszych etapów zmagań teatrów wiejskich. Już cieszymy się na to spotkanie!