PREV
NEXT

Teatr Andersena w GCK Drelów

15 lipca o godzinie 17:00 na deskach Kameralnej Sceny Kultury w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie wystąpi lubelski Teatr im. H. Ch. Andersena. Zagrają dla nas spektakl „Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy” . Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych – wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Sztuka inspirowana jest baśniami Braci Grimm, opowiada o perypetiach trzech świnek, które zmagają się ze złym wilkiem.

Widzów czeka zaskoczenie, bo finał spektaklu okaże się być nieco innym niż ten, który pamiętamy z baśni. Scenariusz jest w większości autorski, dotyka on tematyki stereotypów i lęków przed nieznanym, a także brakiem chęci zrozumienia drugiej osoby, jej wyborów, czy kultury. To również okazja do refleksji na temat stereotypów, braku zaufania, czy wilków, które w kulturze otrzymały najgorsze cechy: każdy kto się nim rodzi, jest od razu zły i zasługuje na potępienie. To też szansa do rozmowy o wilkach i ich funkcji w przyrodzie, która jest niesamowicie ważna dla ekosystemu lasów.
Szczegóły znajdziecie w linku do wydarzenia: https://fb.me/e/MXBGo1BxProjekt jest realizowany przez Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie dzięki dofinansowaniu pozyskanym od Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Kultura Dostępna”

DO GÓRY