PREV
NEXT

Galeria Kameralna – Wystawa obrazów Pauliny Leszczyńskiej

Już od 31 maja ponownie zapraszamy do Galerii Kameralnej: do 30 czerwca możecie obejrzeć wystawę obrazów Pauliny Leszczyńskiej – absolwentki  Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Paulina Leszczyńska uzyskała dyplom w 2005 roku na Wydziale Grafiki Użytkowej w Pracowni projektowania Grafiki Wydawniczej u prof. Romualda Sochy. Wywodzi się z wielopokoleniowej rodziny o twórczych tradycjach. Przez wiele lat zajmowała się projektowaniem graficznym, realizuje autorskie programy artystyczne dla dzieci i młodzieży w pracowni Sztuk Wizualnych. Od kilku lat związana jest z Podlasiem, gdzie twórczo pracuje. Zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym oraz freskiem.

Jej ulubionym tematem w malarstwie są abstrakcje, kwiaty i pejzaże. Jako artysta grafik skupia się na ilustracjach, rysunku, fotografii, grafikach artystycznych i komputerowych. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych, zbiorowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Częstochowie, Wrocławiu, Brukseli. Uczestniczy aktywnie w Aukcjach Charytatywnych, m.in. TennisArt -Poznań, „Bliźniemu Swemu”. Otrzymała wyróżnienie na wystawie w Królikarni za obraz pt. „Ojciec Święty Jan Paweł II w Warszawie”. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie, a jej obrazy i prace znajdują się w prywatnych zasobach w Polsce i zagranicą (m.in. Niemcy, Irlandia, Francja).

DO GÓRY