Fotorelacja z przeglądów powiatowych

Powiatowe Przeglądy: Kapel i Śpiewaków Ludowych oraz Teatrów Obrzędowych za nami. Dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy wystąpili w tegorocznej edycji oraz Ośrodkom Kultury za wszelkie wsparcie udzielone swoim podopiecznym. Podziękowania kierujemy także delegacji z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie za ocenę uczestników i przekazanie fachowej wiedzy oraz Starostwu Powiatowemu za owocną współpracę.

Warto podkreślić i pogratulować poziomu wykonań wszystkich uczestników, ponieważ (jak zaznaczyło jury konkursowe) to z naszego przeglądu, do kolejnego, wojewódzkiego etapu dostało się najwięcej wykonawców a do tego grona należą:

– Zdzisław Marczuk i Aniela Juszkiewicz- Jadwiga Szypiło i Natalia Raczkowska
– Zespół „Na swojską nutę” (Zahorów)
– Zespół „Pawłowianki” (Janów Podlaski)
– Zespół „Sokotuchy” (Biała Podlaska)

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!

Pozytywne wiadomości płyną także z przeglądu teatrów obrzędowych, ponieważ reprezentująca nasz powiat grupa „Dobrynianki” zakwalifikowała się na Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Stoczku Łukowskim. Gratulujemy!

Dla grup teatralnych, którym z różnych przyczyn nie udało się wystąpić, zorganizujemy taką możliwość 5 września. Więcej informacji na ten temat przekażemy wkrótce.