Przeglądy Powiatowe w Drelowie

We współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie oraz Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej, powracamy do organizacji Powiatowego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych oraz Powiatowego Przeglądu Teatrów Obrzędowych, które odbędą się już 30 maja (niedziela) o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Drelowie.

Na przeglądach zaprezentują się przedstawiciele folkloru powiatu bialskiego: zespoły śpiewacze, soliści, instrumentaliści oraz grupy teatralne, podtrzymujące dawne zwyczaje i obrzędy. Zapowiadają się interesujące zmagania konkursowe, jesteśmy ciekawi, komu uda się zakwalifikować na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, Festiwal „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej lub na 47. Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych.

Ze względu na aktualnie panujące obostrzenia, przeglądy odbędą się bez udziału publiczności.