PREV
NEXT

Wyniki konkursu na palmę wielkanocną

Jury stanęło przed niełatwym zadaniem, oceniając palmy wykonane w ramach konkursu “Tradycyjna palma wielkanocna”. Do tegorocznej edycji przystąpiły gospodynie z Dołhy, Łózek, Drelowa i Żerocina. Wszystkie prace zostały wykonane z dbałością o szczegóły, z zachowaniem tradycyjnych zdobień i naturalnych materiałów (żarnowiec, bukszpan, bazie, suche kwiaty, wydmuszki, zboża, trawy, krzewy iglaste).

Zaangażowanie uczestników nie pozostawiło nam wyboru – nagrodziliśmy pierwszym miejscem wszystkie prace wykonane w ramach konkursu.

Postanowiliśmy przy tym przydzielić nagrodę specjalną palmie Koła Gospodyń Wiejskich z Żerocina, w której wykorzystano wyłącznie elementy roślinne (włącznie z uchwytem wykonanym ze sznurka metodą szydełkową).

Serdecznie dziękujemy członkiniom KGW z Łózek i Drelowa, które rokrocznie praktykują tradycję wicia palmy i biorą udział w naszym konkursie.

Ogromnie cieszymy się z palmy wykonanej przez gospodynie z miejscowości Dołha, które prężnie wznawiają swoją działalność po latach przerwy.

Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie w tworzenie sztuki ludowej oraz kultywowanie i dbałość o naszą tradycję!

Palmy konkursowe będzie można zobaczyć podczas Mszy Św. w Niedzielę Palmową w Drelowie, Żerocinie oraz Dołdze.

DO GÓRY