Czas na glinę

Początki pracowni garncarskiej w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie sięgają  2013 roku.

W ramach projektu „Tworzenie szlaku rowerowego Rękodzieła Ludowego Drelów – Aleksandrówka” zostały zakupione koła ręczne, koła elektryczne oraz piec do wypalania wyrobów z gliny. Kadra Gminnego Centrum Kultury w Drelowie przeszła szkolenie garncarskie, prowadzone przez garncarza Krystiana Nowaka. Od tamtej pory instruktorzy GCK samodzielnie realizują zajęcia, dzięki czemu w warsztatach organizowanych przez instytucję brały udział różne grupy wiekowe: dzieci, młodzież i dorośli.

Warsztaty garncarskie cieszą się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności i mają dobroczynny wpływ na uczestników: wspomagają integrację sensoryczną, poprawiają koordynację działa, rozwijają zdolności manualne i mają właściwości relaksacyjne.