PREV
NEXT

Ostatnio dodane

Powiatowy Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych

14 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie (współorganizator) odbył się –  jak co roku  – Powiatowy Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych. Na deskach drelowskiej sceny w eliminacjach powiatowych wzięli udział:

1. Zespół Obrzędowo – Śpiewaczy „Lewkowianie” z Dokudowa 2. Zespół Śpiewaczy „Sokotuchy” z Białej Podlaskiej

3. Zespół Śpiewaczy Pawłowianki z Nowego Pawłowa

4. W kategorii „Duży Mały”: Zdzisław Marczuk i jego trzy uczennice grające na skrzypcach – Gabriela Wowczeniuk, Anna Jucyk i Oliwia Spychel

5. W kategorii Folklor – kontynuacja: Angelika Magier z Szóstki.

Decyzją jury, w skład której weszli: Andrzej Sar – Główny Instruktor ds. Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Marian Chyżyński – konsultant WOK Lublin, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się „Lewkowianie” i „Sokotuchy”, Anna Jucyk, Oliwia Spychel i Angelika Magier. Nagrody i statuetki wręczone wykonawcom ufundowało Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, reprezentowane tego dnia przez Mariannę Tumiłowicz – Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych. Uroczystość swoim występem uświetnił Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Drelowiacy” z Drelowa. Uczestnicy Przeglądu oraz goście zgromadzeni na Sali widowiskowej GCK w Drelowie uczestniczyli również w inauguracji piątej odsłony cyklu wystaw regionalnych tym razem wystawa nosi nazwę „Okno czasu”.   Więcej informacji o wystawie już wkrótce, a tymczasem zapraszamy serdecznie do jej obejrzenia w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie.

DO GÓRY