PREV
NEXT

Ostatnio dodane

Wakacyjny rajd rowerowy z GCK

10 sierpnia 2018 r. w ramach Wakacji z GCK w Drelowie odbył się rajd rowerowy dla dzieci i młodzieży uczęszczającej na wakacyjne zajęcia świetlicowe. W świetnych humorach, na porządnie przygotowanych do jazdy rowerach i obeznani z podstawowymi zasadami poruszania się po drogach, wspierani przez uczestniczącą w rajdzie Przewodniczącą Rady Gminy Drelów – ruszyliśmy na podbój skrawka naszego regionu. Szlak rowerowy – tym razem niezbyt długi, dostosowany do wieku dzieci i panującego upału – prowadził przez Łózki, Kwasówkę, Pereszczówkę i Horodek. Podziwialiśmy piękne krajobrazy, rozmawialiśmy o ciekawych miejscach mijanych po drodze (np. Kanał Wieprz – Krzna, wyschnięte jezioro Cygan, Łysa Góra), dokonaliśmy również serwisu naszej skrytki Geocaching przy Krzyżu Pawluków w Pereszczówce.

Zwiedziliśmy również farmę ciekawych zwierząt, gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się, nakarmić, a nawet pogłaskać alpaki, owce kameruńskie oraz majestatyczne jelenie. Serdecznie dziękujemy gospodarzom zagrody za oprowadzenie nas po farmie, opowiedzenie nam o pielęgnacji zwierząt oraz za wszelką okazaną nam życzliwość. Po powrocie na placu przy budynku GCK w Drelowie czekała na nas niespodzianka, którą dzieci musiały same odnaleźć. Sprytnie schowane paczuszki ze słodyczami rozpromieniły na nowo twarze dzieci, chwilowo zasmucone tym, że rajd dobiegł końca. Odpoczynek w formie leżakowania na pachnącej trawie uprzyjemniliśmy sobie rozwiązaniem krzyżówki związanej z trasą naszej wycieczki. Hasło „Rowerem przez Gminę Drelów” dzieci potraktowały nie tylko jako podsumowanie rajdu, ale również jako zapowiedź kolejnego, ponieważ jest jeszcze wiele zakątków, w które warto pojechać, odkryć, zobaczyć, znać… Może już wkrótce?

Przez większą część trasy towarzyszył nam zaprzyjaźniony redaktor Radia Biper z Białej Podlaskiej, który zaskakiwał nas nietypowymi ujęciami – jadąc, wypatrywaliśmy go… gdzie ukrył się tym razem? Za krową? Za belą? A może w lesie?


Efektowne ujęcia z rajdu można obejrzeć w reportażu przygotowanym przez Radio Biper, który dostępny jest na portalu: https://www.radiobiper.info/2018/08/10/drelow-wakacyjny-rajd-rowerowy-galeria/

DO GÓRY