Dożynki 2020

Aby kultywować tradycję wicia wieńca dożynkowego, w czerwcu ogłosiliśmy konkurs na ten najpiękniejszy w gminie Drelów. Ku naszej uciesze, mimo niestety innej formuły tegorocznych dożynek swój udział zgłosiło aż 6 miejscowości. Pomysł, forma i sposób wykonania wieńców również stał na bardzo wysokim poziomie, co potwierdziło jury, przyznając ex aequo dwa pierwsze miejsca w kategorii wieniec tradycyjny.
Bardzo dziękujemy komisji konkursowej z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie za przybycie i ocenę wieńców. Wszystkim sołectwom należą się ogromne brawa i podziękowania. Należy pamiętać, że podjęcie się tego zadania wymaga wiele wysiłku. Precyzyjne, szczegółowe, zgodne z tradycjami wykonanie wiąże się z ogromem pracy oraz poświęconego czasu. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy, że jesteście świadomi, jak ważne jest dbanie i podtrzymywanie tradycji polskiej wsi.

A oto wyniki konkursu:

W kategorii tradycyjny wieniec dożynkowy:

I miejsce: (ex aequo): Worsy i Żerocin

II miejsce: Aleksandrówka

W kategorii współczesny wieniec dożynkowy:

I miejsce: Zahajki

II miejsce: Łózki

III miejsce: Kwasówka

Uprzejmie informujemy, że wieńce konkursowe będą do obejrzenia w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Drelowie do 7 września.

Informujemy także, że 6 września, o godz. 11:00, w Kościele NMP w Drelowie odbędzie się Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory, sprawowana w intencji rolników z naszej gminy.