PREV
NEXT

Geocatching – szlakiem odkrywców historii

   19 lipca 2017 r. z inicjatywy Gminnego Centrum Kultury w Drelowie, w ramach „Aktywnych wakacji z GCK 2017”, odbył się rajd rowerowy pod hasłem „Geocaching – Szlakiem odkrywców historii” na trasie Żerocin – Drelów – Witoroż.
Jako pierwsza wyruszyła 19 – osobowa grupa z Żerocina, która po przyjechaniu do Drelowa dołączyła do reszty uczestników rajdu. Łącznie wzięło w nim udział 34 dzieci i młodzieży oraz opiekunowie.

Zanim wyruszyliśmy w stronę Witoroża dzieci zostały zapoznane z zasadami międzynarodowej gry Geocaching. Zabawa ta polega na odkrywaniu bądź umieszczaniu skrytek, tzw. keszy w ciekawych miejscach, które są wizytówką danego regionu lub mogą być atrakcyjne z punktu widzenia odkrywców i turystów.
Kilka dni przed rajdem pracownicy GCK w Drelowie ukryli na trasie rajdu dwie skrytki, a zadaniem dzieci było je odnaleźć oraz umieścić swój własny kesz w jednym z punktów. Nagrodą w grze jest samo odnalezienie skrytki – skarbu i możliwość zapoznania się z historią miejsca jego ukrycia. Pojemnik do pierwszej skrytki przygotowały dzieci na zajęciach w GCK. Dzięki temu zostały dokładnie zaznajomione z zasadami Geocachingu. Naszym pierwszym celem, do którego dotarliśmy dzięki przygotowanej wcześniej mapie i wskazówkom, był Horodek, w którym dzieci umieściły swój pierwszy „kesz” (wkrótce pojawi się na stronie geocaching.com). Potem ciekawa podróż polnymi i leśnymi dróżkami do Pereszczówki i – jak prowadziła mapa – do Krzyża Pawluków, gdzie odkryliśmy skrytkę i wprowadziliśmy nasze dane do logbooka. Ostatecznym celem rajdu był Witoroż, gdzie również czekała na nas skrytka.


Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów przygody do odkrywania skrytek Geocaching, które przygotowało Gminne Centrum Kultury w Drelowie i które znajdują na międzynarodowej stronie www.geocaching.com

O naszych skrytkach przeczytacie tutaj:

https://www.geocaching.com/geocache/GC791R7_krzyz-pawlukowhttps://www.geocaching.com/geocache/GC791Q7_odkrywamy-witoroz
DO GÓRY